WooCommerce koppelen met ActiveCampaign voor meer omzet

Door · ActiveCampaign

ActiveCampaign is veel meer dan een tool waar je maandelijks je nieuwsbrieven mee verstuurt.

De kracht van ActiveCampaign zit ‘m in de automatiseringen, en de mogelijkheid om te koppelen met systemen die je al gebruikt. Deze WooCommerce-integratie is daar één van.

WooCommerce is namelijk een veelgebruikte webshop voor WordPress en dus ook populair onder ActiveCampaign-gebruikers.

Via een gratis plugin kun je eenvoudig jouw WooCommerce integreren met ActiveCampaign.

In dit artikel ga ik je uitleggen waarom dit een goed idee is, en natuurlijk hoe je dit moet doen. Let’s go!

Waarom zou je ActiveCampaign met WooCommerce koppelen?

Allereerst, waarom zou je deze koppeling willen maken? Het korte antwoord is… omdat het kan :-)

Maar er is wel degelijk een hele goede reden om dit te doen. Het is dan namelijk mogelijk om precies bij te houden in ActiveCampaign wie welk product bij je heeft gekocht.

En daar kun je dan gerichte campagnes voor inrichten. Ik zal een paar voorbeelden geven.

Online training

Stel je verkoopt online trainingen. Nadat deze training is afgerekend, worden de naam, het e-mailadres en het product doorgestuurd naar ActiveCampaign. Op basis van deze nieuwe informatie die de WooCommerce-integratie doorgeeft, kun je vervolgens automatisch een serie e-mails laten sturen.

  • Direct na de bestelling een “welkom bij mijn training”-e-mail.
  • Na een dag of 2 kun je mailen of ze nog vragen hebben.
  • Na afloop kun je ze automatisch om een review vragen.

Een andere mogelijkheid die de WooCommerce-integratie je biedt, is het automatisch toegang geven tot de training zodra iemand de training heeft besteld en afgerekend.

En mocht het nog niet duidelijk zijn… dit gebeurt geheel automatisch. Eén keer instellen, en het proces loopt elke keer opnieuw, in dit geval zodra iemand je training koopt.

Onderhoudsproducten

Of stel dat je een product verkoopt dat vaker wordt aangeschaft, bijvoorbeeld een navulling voor één van je andere producten of een onderhoudsproduct. Als je weet dat zo’n navulling ongeveer 3 maanden meegaat, dan kun je instellen dat er 2,5 maand na aanschaf een mail uitgaat: “Heb je nog navullingen nodig?”

Ook hier geldt weer… één keer instellen, en het loopt automatisch.

Upsells

Iemand die product X heeft gekocht, heeft misschien ook baat bij product Y. Je kunt in ActiveCampaign eenvoudig de kopers van product X selecteren, en alleen die groep mensen een serie e-mails sturen over product Y.

OK, je hebt me overgehaald… ik wil ook WooCommerce-integratie met ActiveCampaign. Maar hoe doe ik dit?

WooCommerce-integratie met ActiveCampaign

Om de koppeling te maken heb je een plugin nodig. Ik raad WC-AC Hook aan. Deze gebruik ik zelf ook en ik heb ‘m al bij veel klanten geïnstalleerd.

(disclaimer: check altijd even of de plugin jouw WordPress- en WooCommerce-versie ondersteunt, en of de plugin nog regelmatig van updates wordt voorzien)

Stap 1: Installeer de plugin WC-AC Hook

Allereerst moet je de plugin WC-AC Hook installeren.

Dit doe je als volgt. Klik (ingelogd als admin) in WordPress op Plugins, gevolgd door Nieuwe plugin.

Typ in het zoekveld WC-AC en als het goed is verschijnt de plugin dan in beeld. Klik vervolgens op Nu installeren.

De plugin is nu geïnstalleerd, maar doet nog niets. Klik op Activeren om de plugin ‘aan’ te zetten.

Na het activeren kom je terug in het plugin-overzicht. Scroll naar WC-AC Hook en klik op Settings.

Stap 2: WC-AC Hook verbinden met je ActiveCampaign-account

Als eerste moeten we de plugin aan je ActiveCampaign-account koppelen. Dit doe je met de API URL en API key. Klinkt ingewikkeld, maar dat is het niet. Mocht je in het verleden al een andere tool of plugin aan ActiveCampaign hebben gekoppeld, dan komt dit misschien wel bekend voor.

Ga in je ActiveCampaign-account naar Instellingen en klik op Ontwikkelaar. Je vindt daar de API URL en key (hier een uitgebreidere uitleg over de API).

Kopieer de API URL en key naar de juiste velden bij de instellingen van de plugin in je WordPress-site.

De plugin weet nu naar welk ActiveCampaign-account de gegevens gestuurd moeten worden, maar dan zijn we er nog niet. Nog een paar stappen en de WooCommerce-integratie is klaar.

Stap 3: List ID instellen en default tag

Onder de API URL en key vind je nog 2 instellingen die belangrijk zijn, namelijk List ID en default tag.

In ActiveCampaign kun je gebruikmaken van meerdere lijsten. WC-AC Hook moet weten naar welke lijst de e-mailadressen moeten worden toegevoegd; dit doe je door de List ID op te geven.

Je vindt je List ID door in ActiveCampaign in de linker zijbalk op Lijsten te klikken. Ga dan met je muisaanwijzer op de naam van de lijst staan die je wilt koppelen. In je browser komt dan onderaan een URL te staan waarin ?listid= staat. Dat nummer is dus het List ID dat je in moet vullen.

De default tag is de tag (of label) die iedereen meekrijgt die iets afrekent via WooCommerce, dus klanten. Daarom vul ik hier altijd STATUS: Klant in of iets dergelijks.

TIP: zorg voor een goede structuur in je tags. Je weet vandaag nog precies waarom je een tag hebt gemaakt en waarvoor, maar over 3 maanden weet je het niet meer.

Stap 4: Overige instellingen

Het belangrijkste heb je nu ingesteld. Hieronder vind je nog wat instellingen die je kunt doen. Ik leg kort uit wat ze doen.

Add/Update contact — Standaard wordt het contact pas toegevoegd als de betaling rond is en de bestelling de status Completed heeft. Door deze optie aan te vinken wordt het contact al toegevoegd op het moment dat de order in behandeling is.

Track order status — Door deze optie aan te vinken stuurt de plugin de status van de bestelling mee, bijv. pending, cancelled of completed. Dit kan handig zijn als je een automation wilt laten lopen zodra een betaling niet lukt.

Debug log — Standaard wordt er een logfile bijgehouden. Deze kun je hier uitzetten.

Signup to Marketing — Met deze optie kun je onderaan het WooCommerce-formulier een checkbox toevoegen, waarmee je iemand toevoegt aan bijv. je nieuwsbrief.

Checkbox label — Hier kun je invullen wat de tekst naast de checkbox moet zijn, bijv. “Blijf op de hoogte van nieuwe producten en ontwikkelingen”.

Marketing form ID — Hier kun je aangeven aan welk formulier men toegevoegd moet worden als je de “Signup to Marketing”-optie gebruikt. Dit werkt hetzelfde als List ID: ga naar Formulieren, ga met je muis over het formulier dat je wilt gebruiken, en dan verschijnt het form ID.

Vergeet niet om je wijzigingen op te slaan.

Stap 5: Koppel je product(en) met ActiveCampaign

Alles is nu ingesteld op globaal niveau. Om per product in te stellen welke tag gezet moet worden, ga je naar de WooCommerce-producten.

Per product vind je bij Geavanceerd een nieuwe optie: “ActiveCampaign tag”. Hier kun je per product invullen welke tag een klant moet krijgen. Ik gebruik vaak KLANT: Product X, zodat duidelijk is wat de tag doet.

Vervolgens kun je een automation maken die getriggerd wordt door deze tag. Zo krijgen alleen klanten van Product X deze serie e-mails.

Super handig als je bijvoorbeeld online trainingen verkoopt. In de automation kun je je nieuwe klanten welkom heten, de inloggegevens mailen en na afloop om een review vragen. De mogelijkheden zijn eigenlijk eindeloos.

En zo zie je maar weer: WooCommerce koppelen met ActiveCampaign was minder lastig dan je dacht, toch?

Wil je het grotere plaatje van een ActiveCampaign-systeem dat verkoopt? Lees dan de complete ActiveCampaign-gids. Heb je een vraag over deze koppeling, neem dan even contact met me op.

Klopt jouw ActiveCampaign-setup eigenlijk wel?

Laat 'm doorlichten met de Quick Scan — binnen een week weet je waar het lekt.

Bestel de Quick Scan